Aknapesu kõrghoonetes

Aknapesu kõrghoonetes erineb suuresti tavapärasest aknapesust. Kõrghoonete aknapesu on ohtlik ning nõuab vastavat turvavarustust ja kutseoskust. Aknapesija amet on tunnustatud üheks ohtlikumaks, mistõttu tasub kõrgemal asuvate akende pesu kindlasti spetsialistide hoolde usaldada.
Madalamate hoonete aknapesuks piisab tõstuki või tellingute kasutamise kuid paarikümne meetri kõrguste kõrghoonete pesemiseks on tarvis juba spetsiifilisemat varustust. Kõrghoonete aknapesu tehakse spetsiaalsetest korvidest või pesukelkudest, mis trosside abil hoone katuse küljes asuvate siinide külge kinnitatud. Siinide abil saab korviga liikuda ümber hoone, mis võimaldab hoonet pesta iga külje pealt.
Kõrghoonete aknapesijad on saanud vastava väljaõppe ning varustatud spetsiaalse turvavarustusega. Ohutusreeglite järgimine on kohustuslik, kasutada tuleb kiivrit ja ohutusrakmeid. Samuti kinnitatakse töövahendid enda külge, et kõrgel töötades midagi all jalutavatele inimestele pähe ei sajaks. Nõuetekohane on tööpiirkonna piiramine ohutuslindi ja hoiatussiltidega, et ohtu veelgi vähendada.
Kõrghoone aknapesu võib keerukuse tõttu aega võtta kuni 2 kuud. Aknapesu on ilmastiktundlik ning tuulise, vihmase, liiga kuuma või külma ilmaga aknaid ei pestu. Tugeb on trosside otsas rippuvale korvile ohtlik, kuna korv on liigutustele väga tundlik. Liigse kuumusega aurustub aknapesuvedelik liiga kiiresti, mistõttu tuleb teha topeltööd ja enne pesemist aken maha jahutada. Välispesu on võimalik teha kuni -5 külmakraadiga.
Parim aeg aknapesuks on peale suuremat vihma, kui enamus mustus on ära uhutud. Aknaid tasuks pesta vähemalt 2 korda aastas, kevadel ja sügisel. Suure saastatusega tänavate ääres iga paari kuu tagant. Mida tihedamine aknaid pesta, seda kergem on neid hooldada. Pikaajaline paus aknapesus nõuab hiljem suuremat tööd kuna mustus on tugevalt aknale kinnitunud. Kõrghoonete puhul, kui aknapesu võib aega võtta kuni paar kuud, või uue pesuga kohe alustada, kuna selle ajaga on aknad juba piisavalt mustust kogunud.